Idealny rower na wycieczki po mieście jak i poza nie

Nic tak nie integruje rodziny jak wspólne, najczęściej aktywne spędzanie czasu. Nic tak nie poprawia więzi, nie scala a przy okazji nie pielęgnuje naszego zdrowia. Warto zadbać o to, a najlepszą formą aktywności jest z pewnością jazda na rowerze. Jaki rower wybrać? Który najlepiej sprawdzi się na niewielkich i niezbyt wymagających dystansach? O tym wszystkim poczytacie w naszym artykule.

Dla wszystkich fanów niedalekich wycieczek rowerowych mamy coś, co powinno spełnić ich oczekiwania względem wygodnego, lekkiego i funkcjonalnego roweru. Z pewnością każdemu spodoba się w tym względzie rower MTB.

Rowery te wyróżniają się na tle wszystkich innych swoją lekkością, zwinnością oraz możliwością szybkiego przystosowania się do warunków jazdy. Mają dość wygodne przełożenie, amortyzatory, są w miarę lekkie a co najważniejsze – doskonale jeździ się nimi zarówno w mniej jak i w bardziej wymagającym terenie.

Niektórzy z nas uważają, że rower MTB to nic innego jak klasyczny rower górski. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ rower MTB został stworzony z myślą o zadaniach bardziej specjalnych niż sama jazda po kamienistych zboczach. Czym charakteryzuje się dobrej jakości rower MTB, jakie dane techniczne powinien posiadać i w jakim przedziale cenowym plasuje się?

Dobrej jakości rower MTB można kupić już w okolicach tysiąca złotych. Z reguły już za tysiąc pięćset można zaopatrzyć się w naprawdę bardzo dobrej jakości sprzęt, który pozwoli szusować po bezdrożach zarówno w mieście jak i poza nim. Dobrze skonstruowany rower MTB powinien charakteryzować się przede wszystkim lekkością. Powinien być stosunkowo łatwy do przenoszenia a także do przewożenia go chociażby na bagażniku samochodowym. Dobrej jakości rower MTB powinien być wyposażony w doskonałej jakości hamulce. Oczywiście marzeniem są hamulce tarczowe, jednak w tych najtańszych modelach może być o nie trudno. Wygodne siodełko, które pozwoli nam na długie wycieczki bez uczucia dyskomfortu oraz amortyzatory chroniące nas przed różnymi wstrząsami – to także przyda się podczas wycieczek rowerowych.

Reasumując – rower MTB to idealny wybór dla wszystkich amatorów górskich i terenowych wycieczek rowerowych. Dzięki niemu doświadczymy niezapomnianych wrażeń. Jeśli interesują nas bardziej ekstremalne oblicza jazdy na rowerze, to warto wiedzieć także rzecz następującą – rowery te posiadają swoje odmiany przystosowane do uprawiania różnych dyscyplin związanych z jazdą na tym właśnie rowerze. W związku z tym mamy rowery przystosowane do ekstremalnie szybkich zjazdów w trudnych warunkach, mamy rowery przystosowane do wykonywania akrobacji w powietrzu, mamy także rowery dzięki którym doświadczymy niezapomnianych wrażeń skacząc po górskich stokach.

Starajmy się o aktywność fizyczną, nie dajmy się zasiedzieć. Jeśli nie wiemy jaki rower kupić, a nie chcemy kupować specjalistycznego sprzętu, który będzie drogo, postaw na rower MTB.