Czy warto kupować rower z drugiej ręki?

bike-1022314_1280Porządny rower to wydatek rzędu 600 – 1000 złotych. Taka inwestycja z pewnością pozwoli nam na zakup sprzętu, który posłuży nam na długie lata, a my będziemy cieszyć się zdrowiem i świetną formą, dzięki jeździe na rowerze. Moda na używane rowery w Polsce jeszcze na dobre się nie zadomowiła, jednak w wielu miastach można coraz częściej spotkać sklepy, które specjalizują się w sprowadzaniu rowerów z Holandii i odrestaurowywaniu ich na miejscu. W takich miejscach można kupić cudeńka tak wyjątkowe, że nikt nie będzie miał takiego w naszym mieście.

Niższa cena

Rowery z drugiej ręki charakteryzują się przede wszystkim dużo niższą ceną, niż te ze sklepu producenta. Właściciele sklepów z używanym sprzętem dbają o to, by sprzedawane rowery były w dobrym stanie. Wcześniej dokonują pełnej renowacji ich części, a kupujący je klienci są zawsze zadowoleni z niezawodności sprzętu. Wybierając więc rower ze sklepu z używanymi holenderkami możemy sporo zaoszczędzić, a przy tym wcale nie trafić na zły, zniszczony sprzęt.

Sprzęt z górnej półki

Zakup roweru z drugiej ręki pozwala również wielbicielom rowerowego sprzętu na uzupełnienie swojej kolekcji wartościowych rowerów, na dodatek w dużo niższej cenie. Tak samo jak w modzie istnieją firmy ekskluzywne, tak samo i firmy produkujące rowery mogą być bardziej lub mniej prestiżowe. W sklepach z używanymi rowerami bardzo często kupują więc koneserzy i kolekcjonerzy sprzętu, którzy uwielbiają powiększać swoją dotychczasową kolekcję rowerów.

Rower ze specjalnego komisu

Kupowanie rowerów w komisach lub też sklepach z używanymi rowerami jest nie tylko dużo bardziej opłacalne, ale i bezpieczniejsze. Takie miejsca podczas dokonania transakcji z klientem, wystawiają również swoją własną gwarancję na zakupiony sprzęt, czego nie robią nigdy osoby prywatne sprzedające rowery. Wówczas możemy mieć pewność, że nawet jeśli rower ulegnie zepsuciu lub zniszczeniu, naprawa nie zedrze z nas ostatniego grosza. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto wcześniej dopytać sprzedawcy, czy rower rzeczywiście objęty jest gwarancją.

Podstawowa wiedza na temat rowerów

Kupując rower z drugiej ręki, warto posiadać chociaż podstawową wiedzę na temat sprzętu, którym się interesujemy. Pozwoli to uniknąć nieprawidłowości i wszelkich sytuacji w których sprzedawca może przymknąć oko na niektóre mankamenty roweru. Jeśli jednak nie posiadamy wiedzy na ten temat, warto udać się po rower z kimś kto orientuje się w temacie i pomoże nam wybrać rower, który z pewnością spełni nam podstawowe funkcje i będziemy z niego zadowoleni.

Rowery z drugiej ręki stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze na ich zakupie, ale także pochwalić się oryginalnym sprzętem. Z pewnością nikt nie będzie miał takiego w okolicy. Spróbujmy jedynie rozeznać się w temacie rowerów, aby żaden sprzedawca nie sprzedał nam sprzętu, który niedługo może nam się zepsuć. Warto także upewnić się, że rower posiada gwarancję z komisu, która w razie naprawy pozwoli pokryć koszty wymiany poszczególnych elementów.

Leave a Reply