Gadżety rowerzysty

Wprawdzie sezon rowerowy dobiega końca, ale nadchodzi doskonały moment na to, aby zastanowić się nad tym, co nowego można sobie zafundować na kolejny sezon, jakie dodatkowe wyposażenie zakupić, a może trzeba coś wymienić. Wszelkie gadżety do rowerów nie tylko ładnie się prezentują, ale przede wszystkim ułatwiają i uprzyjemniają czas spędzony na dwóch kółkach. A po sezonie obniżki są naprawdę spore i za zdecydowanie mniejsze pieniądze można kupić naprawdę fajne i dobrej jakości rzeczy.
Każdy rowerzysta wie, że aby jazda była przyjemna należy zainwestować w odpowiedni ubiór, profesjonalna, termoaktywna odzież to podstawa. Nasze ciało podczas wysiłku się nie poci, bo ma doskonały dopływ powietrza poprzez specjalny materiał, nie marzniemy mimo cienkiej warstwy odzienia. Być może tego właśnie nam potrzeba? Podczas jazdy nie może zabraknąć także kasku, chroniącego naszą głowę przed ewentualnymi upadkami oraz okularów, które są pomocne przy nadmiernym słońcu, ale także chronią oczy przez zanieczyszczeniami oraz owadami, o które nie trudno podczas szybszej jazdy. Z reguły koniec lata, jesień to okres kiedy w sklepach możemy spotkać bardzo korzystne oferty związane z ubraniami na rower oraz innym niezbędnym wyposażeniem.
Natomiast już dla osób bardziej zafascynowanych jazdą oraz lubiących wszelkiego rodzaju nowości i urozmaicenia należy przypomnieć o takich akcesoriach jak bidony, które świetnie się spisują w czasie upalnych przejażdżek, gdy żar leje się z nieba. Licznik to też podstawa – każdy przecież chciałby wiedzieć jaki dystans pokonał i w jakim czasie. Oczywiście w tej kwestii możemy pokusić się już o wiele bardziej rozbudowane aplikacje dostępne na smartfonach, które przeliczają ilość spalonych kalorii, wysokość nad poziomem morza jaką pokonaliśmy. Jeśli więc będziemy podczas jazdy korzystać z aplikacji w naszym smartfonie, warto zainwestować w odpowiedni uchwyt do telefonu.
Poza tym warto też sprawdzić, czy oświetlenie roweru jest w dalszym ciągu sprawne. Być może warto właśnie teraz je wymienić na nowe, dzięki któremu będziemy dobrze widoczni poruszając się po zmroku lub w ciemności po drodze. Dbając o własne bezpieczeństwo powinniśmy także zastanowić się czy nie lepiej byłoby zamontować do roweru lusterko, które pozwoli nam obserwować nie tylko to co przed nami, ale także to co dzieje się za naszymi plecami, aby w razie zagrożenia móc odpowiednio wcześnie zareagować.
Żadna nauka jazdy na rowerze nie obejdzie się bez wywrócenia, siniaków czy zadrapań. To wszystko jest wpisane w scenariusz pierwszych rowerowych wojaży.

Leave a Reply