A może czas na rajd rowerowy?

Widziałeś grupę rowerzystów z numerami na plecach? Szanse są bardzo wysokie że to są zawodnicy biorący udział w zabawie zorganizowanej jazdy. Jeżeli uważasz, że nie możesz tego zrobić, to pomyśl jeszcze raz! Organizowane przejażdżki to świetny sposób na poznanie ciekawych, interesujących ludzi ze wszystkich dziedzinach życia. Dzięki nim poprawisz umiejętność jazdy na rowerze i będzie to wielki czas opalania i ćwiczeń w tym samym czasie.

Co to są zorganizowane przejażdżki?

Zorganizowana jazda jest to każda planowana jazda rowerem przez grupę, często non-profit, której celem jest zbieranie funduszy dla określonego celu. Te przejazdy mają określone trasy, które są oznakowane i obsadzone przez wolontariuszy do pomocy uczestnikom by ci mogli pozostać na kursie i chodzi tutaj także o udzielenie jakiejkolwiek pomocy. Może to być konieczne. Wszyscy uczestnicy jadą trasą oznaczoną strzałkami, co ma pomóc podążać właściwą ścieżką.

Organizowane przejażdżki różną długość. Niektóre mają nawet możliwości jazdy rodzinnej – wtedy są krótsze, dla tych, którzy chcą jechać z dziećmi. Są to z góry określone przystanki na poczęstunek więc zazwyczaj można napełnić butelki i dostać przekąski co parę kilometrów. Organizatorzy mają także czasem opcje jaką jest obiad po jeździe.

Czy trzeba być dobrym kolarzem aby w tym uczestniczyć?

Organizowane przejażdżki przyciągają rowerzystów z zasobem wszystkich umiejętności, od eksperta do nowicjusza. Nie ma potrzeby obawiać się nawet jeśli właśnie niedawno rozpocząłeś kolarstwo, gdyż będzie dużo ludzi, którzy również są znani jako nowi rowerzyści. W rzeczywistości, te wydarzenia oferują ogromne korzyści dla tych którzy jeżdżą tylko dla rekreacji.

Wydarzenia te są okazją do spotkania różnych ludzi, którzy lubią jazdę, a uczestnicy są zwykle bardzo chętni do dzielenia się poradami i rozmową. Zorganizowane przejażdżki często generują poczucie koleżeństwa, co sprawia, że poznawanie nowych ludzi staje się proste. Uczestnicy często mogą nawiązać rozmowy, które mogą prowadzić do poznania nowych partnerów do regularnych lub okazjonalnych przejażdżek.

Niektórzy ludzie są niespokojni na myśl o jeździe w dużych grupach ze względu na obawy, że mogą oni wpaść na inny rower. Choć zawsze istnieje niewielka liczba rowerzystów, którzy lubią jeździć w zwartych grupach i używać formacje przypominające wyścigi to są w mniejszości. W większości zorganizowanych przejażdżek można zauważyć, że istnieje obszerna przestrzeń między rowerzystami a uczestnicy są uprzejmi.

Nie musisz być szybki, aby przyłączyć się do zabawy. To nie są wyścigi. Niektórzy będą jeździć szybko i dojadą szybko, ale większość uczestników nie są to demony prędkości. Tak długo, jak można zachować stałe tempo – gdzieś w okolicach 12 km na godzinę – będzie można zakończyć jazdę również w wyznaczonym czasie. Większość organizatorów spodziewa się, że będzie szerokie okno pomiędzy pierwszą i ostatnią osobą kończącą kurs.

Gdzie można znaleźć takie okazje?

Istnieje szereg źródeł do wyszukiwania tych wydarzeń. Prosta fraza „zorganizowana przejażdżka rowerowa” w ramach twojej ulubionej wyszukiwarki spowoduje wyświetlenie wyników.

Kalendarze jazdy są najczęściej organizowane według daty, dzięki czemu można łatwo wyszukiwać wydarzenia które pasują do twojego harmonogramu. Tam znajdziesz również inne przydatne informacje takie jak długość. Kliknięcie określonego zdarzenia zazwyczaj daje szczegółowe informacje o lokalizacji, organizacji i na temat kosztów. Te informacje będą pomocne.

Leave a Reply