Idealny rower dla kobiety

girl-690544_1280Moda na rowery przyszła do nas z Holandii, a w ostatnich sezonach letnich i wiosennych, rowery staja się coraz bardziej trendy wśród kobiety, zarówno tych młodszych jak i starszych. Widać jednak dużą różnicę pomiędzy tymi, które jeżdżą rowerami rekreacyjnie po mieście, a zawodowymi cyklistkami, które biorą udział w prawdziwych rowerowych wyścigach. Współczesne kobiety traktują rower jako element garderoby, który powinien pasować od ich stroju zarówno kolorem jak i gadżetami.

Rodzaj roweru

Panie zdecydowanie wybierają tzw. damki, czyli rowery miejskie. Ponieważ mają nisko osadzoną ramę, bez przeszkód mogą jeździć nimi zarówno w sukienkach jak i spódnicach. Rowery miejskie mają to do siebie, że hamulec znajduje się najczęściej w pedałach, jednak istnieją również wersje, które mają hamulce w kierownicy. To najprostszy rodzaj roweru, co wcale nie oznacza, że jest najtańszy. Z uwagi na duże zainteresowanie rowerami miejskimi na rynku, modele te stają się coraz droższe. Firmy prześcigają się nawzajem w proponowaniu coraz nowszych produktów, które spełniają coraz więcej funkcji.

Kolor

Panie zachwycone są rowerami o niestandardowych kolorach, dlatego firmy produkują najczęściej właśnie te w kolorze fuksji, mięty, czy jasnego różu, błękitu, beżu i butelkowej zieleni. Zdarzają się i rowery, które wyróżniają się niesamowitymi wzorami. Firmy oferują swoim klientom również możliwość wyboru wzoru, który zostanie umieszczony na ich nowym sprzęcie. Z uwagi na ogromną popularność spersonalizowanych rowerów w ostatnim czasie, firmy coraz bardziej dostosowują się do klientów.

Gadżety

Panie uwielbiają, kiedy ich rowery wyróżniają się na tle innych nie tylko kolorem, ale i dodatkami. Zafascynowane różnorodnością rynku, wyszukują gadżetów niesamowitych, wręcz niespotykanych. Najciekawsze są oczywiście wiklinowe koszyki z przodu roweru, które Panie uwielbiają przyozdabiać kolorowymi materiałami, wstążkami, kokardami czy kwiatkami. Najczęściej wożą w nich zakupy, ale także i swoje psy, które z ciekawością obserwują świat z perspektywy roweru.

Wśród popularnych gadżetów znajdują się także kolorowe dzwonki oraz takie, które wydają inne niż standardowy klakson dźwięk. Zdarzają się i Panie, które w swoich rowerach montują lustereczka i to wcale nie po to, by mieć podgląd na to co dzieje się za ich plecami. Lusterka służą oczywiście do poprawiania fryzury lub makijażu.

Pokrowce na siedzonka również robią furorę na rynku rowerowym. Coraz więcej firm oferuje wszelakie wzory i kolory pokrowców, ale także materiały. Najpopularniejsze to te z barwionej skóry, które okazują się również najtrwalsze w użytkowaniu i Panie są z nich najbardziej zadowolone.
Ostatni z popularnych gadżetów to bliźniacze torby, które zamieszczane są na tylnym kole, zahaczane o bagażnik. Ich zastosowanie może być dobrowolne, jednak najważniejszy dla Pań jest oczywiście ich design. Jak przystało na koneserki pięknych, ale również praktycznych i trwałych dodatków, Panie stawiają na torby skórzane, które lubią często urozmaicić za pomocą wstążeczek, kokardek lub doczepianych elementów. Dzięki temu wszystko tworzy spójną całość.

Leave a Reply